Zápis do prvního ročníku ZŠ

Dne 17.4.2024 od 14:00 do 17:00 hodin proběhne v prostorách školy zápis do prvního ročníku.

Zápis do MŠ

Dne 7.5.2024 od 15:30 do 17:00 v prostorách mateřské školy proběhne zápis do Mateřské školy Heršpice na školní rok 2024/2025.

Dokumenty ke stažení a podrobnosti zápisu naleznete zde.

Školní poradenské pracoviště

ŠPP je zřízeno za účelem kvalitního vzdělávání žáků a vytváření přátelské tvůrčí atmosféry. ŠPP poskytuje bezplatné poradenské služby žákům, zákonným zástupcům žáků a pedagogům školy. Obsah poradenských služeb, které poskytuje ŠPP, je v souladu s platnou legislativou a dle Vyhl. č. 197/2016 Sb., kterou se mění Vyhláška č. 72/2005 Sb. O poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízení, ve znění pozdějších předpisů ke dni 1. září 2019. ŠPP úzce spolupracuje s vedením školy, pedagogy a dalšími poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologickými poradnami, speciálním pedagogickým centrem).

Členové ŠPP

Mgr. Šárka Povolná, výchovný poradce, speciální pedagog

mail: povolna@zsherspice.cz

Mgr. Zdislava Nováková, metodik primární prevence

mail: novakova@zsherspice.cz

Konzultační hodiny vždy po telefonické domluvě.

Oblasti působení:

Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Jedná se o práci s dětmi, které mají nejrůznější potíže ve výuce ať již to jsou děti se specifickými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie atp.), nebo žáky s jinými problémy, které u nich způsobují výukové potíže, tedy žáky s určitými speciálními vzdělávacími potřebami (zdravotně nebo sociálně znevýhodněni, žáci s poruchami chování a práce s nadanými žáky).

Poskytování poradenských a konzultačních služeb ze speciálně pedagogické oblasti

Všichni členové pracoviště poskytují nebo zajišťují poradenství pro žáky, rodiče a pedagogy.

Práce v oblasti prevence školní neúspěšnosti

Cílem je vyhledat a včas odhalit nejrůznější příčiny výukových potíží a co nejdříve s dětmi začít pracovat na vytvoření vhodných podmínek tak, aby nedocházelo k rozvoji problémů, ale jejich nápravě či alespoň zmírnění (např. účast speciálního pedagoga u zápisu dětí do 1. tříd, náslechy v hodinách, konzultace s učitelem, pedagogiská diagnostika v polovině prvního ročníku).

Práce v oblasti prevence sociálně-patologických jevů

Cílem je pracovat s dětmi v nejrůznějších problematických oblastech dříve, než problémy nastanou a vytvořit tak základnu preventivní činnosti (práce s třídním kolektivem).

Osvětová činnost a metodická podpora

Metodická podpora vzdělávání pedagogů při aplikaci psychologických a speciálně-pedagogických poznatků a dovedností ve výuce (např. individuální konzultace a vzdělávací akce pro pedagogy, přednášky).

Řešení výchovných problémů

Při řešení výchovných problémů se společně s rodiči i s žákem samotným snažit najít nejvhodnější možné řešení, které povede k odstranění výchovného problému a zmírnění následků tohoto problému na jeho další vzdělávání.

dnes, sobota 20. 4. 2024
déšť 7 °C 3 °C