Školní poradenské pracoviště

ŠPP je zřízeno za účelem kvalitního vzdělávání žáků a vytváření přátelské tvůrčí atmosféry. ŠPP poskytuje bezplatné poradenské služby žákům, zákonným zástupcům žáků a pedagogům školy. Obsah poradenských služeb, které poskytuje ŠPP, je v souladu s platnou legislativou a dle Vyhl. č. 197/2016 Sb., kterou se mění Vyhláška č. 72/2005 Sb. O poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízení, ve znění pozdějších předpisů ke dni 1. září 2019. ŠPP úzce spolupracuje s vedením školy, pedagogy a dalšími poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologickými poradnami, speciálním pedagogickým centrem).

Členové ŠPP

Mgr. Šárka Povolná, výchovný poradce, speciální pedagog

mail: povolna@zsherspice.cz

telefon: 702 184 007

Mgr. Zdislava Nováková, metodik primární prevence

Konzultační hodiny vždy po telefonické domluvě.

Oblasti působení:

Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Jedná se o práci s dětmi, které mají nejrůznější potíže ve výuce ať již to jsou děti se specifickými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie atp.), nebo žáky s jinými problémy, které u nich způsobují výukové potíže, tedy žáky s určitými speciálními vzdělávacími potřebami (zdravotně nebo sociálně znevýhodněni, žáci s poruchami chování a práce s nadanými žáky).

Poskytování poradenských a konzultačních služeb ze speciálně pedagogické oblasti

Všichni členové pracoviště poskytují nebo zajišťují poradenství pro žáky, rodiče a pedagogy.

Práce v oblasti prevence školní neúspěšnosti

Cílem je vyhledat a včas odhalit nejrůznější příčiny výukových potíží a co nejdříve s dětmi začít pracovat na vytvoření vhodných podmínek tak, aby nedocházelo k rozvoji problémů, ale jejich nápravě či alespoň zmírnění (např. účast speciálního pedagoga u zápisu dětí do 1. tříd, náslechy v hodinách, konzultace s učitelem, pedagogiská diagnostika v polovině prvního ročníku).

Práce v oblasti prevence sociálně-patologických jevů

Cílem je pracovat s dětmi v nejrůznějších problematických oblastech dříve, než problémy nastanou a vytvořit tak základnu preventivní činnosti (práce s třídním kolektivem).

Osvětová činnost a metodická podpora

Metodická podpora vzdělávání pedagogů při aplikaci psychologických a speciálně-pedagogických poznatků a dovedností ve výuce (např. individuální konzultace a vzdělávací akce pro pedagogy, přednášky).

Řešení výchovných problémů

Při řešení výchovných problémů se společně s rodiči i s žákem samotným snažit najít nejvhodnější možné řešení, které povede k odstranění výchovného problému a zmírnění následků tohoto problému na jeho další vzdělávání.

dnes, sobota 24. 2. 2024
neděle 25. 2. zataženo 11/5 °C
pondělí 26. 2. oblačno 13/7 °C
úterý 27. 2. zataženo 14/9 °C

Školní projekty

Projekt 72 hodin

Tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12.–15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

72h

Ovoce a zelenina do škol

Cílem projektu je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny u dětí, vytvořit správné stravovací návyky a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli vybráni žáci 1. stupně ZŠ.

Zdravé zuby

Program je určený pro prevenci zubního kazu u dětí na prvním stupni základních škol a vede je k pravidelné ústní hygieně a preventivním návštěvám zubaře. Cílem programu je zlepšit zubní zdraví u dětí a vytvořit předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v dalších letech.

Recyklo hraní
Recyklohraní je podporovaný MŠMT ČR a cílem je vzdělávat děti a žáky v oblasti třídění odpadu.