Zápis do prvního ročníku ZŠ

Dne 17.4.2024 od 14:00 do 17:00 hodin proběhne v prostorách školy zápis do prvního ročníku.

Zápis do MŠ

Dne 7.5.2024 od 15:30 do 17:00 v prostorách mateřské školy proběhne zápis do Mateřské školy Heršpice na školní rok 2024/2025.

Dokumenty ke stažení a podrobnosti zápisu naleznete zde.

Projekty

V současné době jsme zapojeni do celostátních projektů, které bychom Vám rádi ve stručnosti přiblížili:

Projekt 72 hodin

Tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12.–15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Cílem projektu je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny u dětí, vytvořit správné stravovací návyky a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli vybráni žáci 1. stupně ZŠ.

Zdravé zuby

Program je určený pro prevenci zubního kazu u dětí na prvním stupni základních škol a vede je k pravidelné ústní hygieně a preventivním návštěvám zubaře. Cílem programu je zlepšit zubní zdraví u dětí a vytvořit předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v dalších letech.

Recyklohraní je podporovaný MŠMT ČR a cílem je vzdělávat děti a žáky v oblasti třídění odpadu.

DIGITALIZUJEME ŠKOLU REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemikomponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky k dosažení cíle č. 172 zakoupením digitálních technologií a vybavení za účelem dálkového studia.

Financováno Evropskou uniíNárodní plán obnovyMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Minulé projekty

Název projektu: ŠABLONY III.

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021029

Doba realizace: 1. 9. 2021 – 30. 6. 2023

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, společné vzdělávání dětí/žáků/účastníků a podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit.

Aktivity projektu

Aktivity pro mateřské školy

Školní asistent - personální podpora MŠ

Projektový den ve výuce (povinná aktivita)

Aktivity pro základní školy

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Klub pro žáky ZŠ

Projektový den ve výuce (povinná aktivita)

Personální podpora - ZŠ a MŠ Heršpice

• CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013993
  • VÝŠE PODPORY – 738 954,00 Kč
  • „Tento projekt je spolufinancován EU“.
  • Předpokládané datum zahájení projektu: 1.9.2019
  • Předpokládané datum ukončení projektu. 31. 8. 2021
  • Předpokládaná doba trvání (v měsících): 24

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů, aktivity rozvíjející ICT , extrakurikulární a rozvojové aktivity, usnadňování přechodu dětí z MŠ do ZŠ a spolupráce s rodiči dětí/žáků  a veřejností

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí

směřování.

Vybrané aktivity:

Školní asistent - personální podpora MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta mateřským školám.

Projektový den ve škole

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektového vzdělávání, které vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí. Projektové vzdělávání bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí dětí.

Školní asistent - personální podpora ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta základním školám.

Klub pro žáky ZŠ - čtenářský klub

Cílem aktivity je realizace klubu pro žáky základní školy. Aktivita má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí žáků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka.

Klub pro žáky ZŠ - klub zábavné logiky a deskových her

Projektový den ve škole

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí a žáků. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků

Personální podpora ZŠ a MŠ Heršpice

• CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006782
  • VÝŠE PODPORY – 481 629 Kč
  • „Tento projekt je spolufinancován EU“
  • Předpokládané datum zahájení projektu: 1. 9. 2017
  • Předpokládané datum ukončení projektu. 31. 8. 2019
  • Předpokládaná doba trvání (v měsících): 24

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.

déšť 10 °C 0 °C
sobota 20. 4. déšť 7/2 °C