Zápis do MŠ pro děti z jiné školky na prázdninový provoz

Do konce května je možné přihlásit děti podáním přihlášky na prázdninový provoz od 1.7.2024 do 12.7.2024. Tento zápis se týká dětí z okolních školek. Máme 10 volných míst.

Dokumenty (pouze žádost a souhlas) můžete vyzvednout ve škole nebo stáhnout na webových stránkách zde.

Naše školka

Naše školka je součástí základní školy a pracujeme podle vytvořeného školního vzdělávacího programu „Kde je radost, tam je smích“.

Za naše poslání považujeme podporu zdravého tělesného a psychického vývoje dítěte. Vytvářet optimální podmínky pro jeho individuální osobnostní rozvoj, v návaznosti na jeho výchovu v rodině.

Klademe důraz na to, aby se děti i dospělí cítili v prostředí mateřské školy dobře, jistě a bezpečně. Prostředkem pro naplnění tohoto záměru u dětí je vytváření heterogenních tříd, které umožňují zachování sourozeneckých vazeb a navázání trvalejších vztahů s vrstevníky. Snažíme se o empatický přístup k dětem, respektujeme individuální potřeby dětí, reagujeme na ně a napomáháme k jejich uspokojování.

Zajišťujeme, aby děti měly rovnocenné postavení a vedeme je ke svobodnému projevu a rozhodování, samostatnosti a vědomí potřebnosti určitých pravidel, která jsou jasně a srozumitelně stanovena. V první řadě se snažíme o vytváření bezpečné atmosféry.

Uvědomujeme si význam hry v životě dítěte, proto spontánní aktivity necháváme v kompetenci dětí. Řízené aktivity podřizujeme zájmu dětí, jejich průběh přizpůsobujeme vývojovému stupni jednotlivých skupin dětí.

Ve spolupráci se Základní školou připravujeme naše předškoláky na školní docházku. Každý rok pečlivě posuzujeme školní zralost dětí a snažíme se o rozvoj všech potřebných dovedností. Vždy jsme rády, když slyšíme, že naše děti úspěšně pokračují na základní škole.

Dana Kvasnicová

MŠMT

Šablony 3

72 hodin