Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat o změnách, které z důvodu aktualizace manuálu ministerstva školství o ochraně zdraví proběhnou v naší škole.

Přehled úprav:

Cesta do školy a ze školy:

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška“)1, 2, pokud se nacházejí alespoň dvě osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.,

Příchod ke škole a pohyb před školou:

Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu2, pokud se nacházejí alespoň dvě osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti

V budově školy:

Ve společných a venkovních prostorách se mohou v lichých/sudých přestávkách střídat například třídy lichých/sudých ročníků. Pokud je to možné, doporučuje se trávit přestávky venku. Před opuštěním třídy si všichni žáci na celou dobu mimo třídu v budově školy nasadí roušky.3 Pro všechny osoby nacházející se mimo budovu školy platí povinnost zakrytí úst a nosu 3, pokud se nacházejí alespoň dvě osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Ve třídě:

Složení skupin žáků se stanoví předem a pro žáky 1. stupně je neměnné,

Ředitel může (podle podmínek školy) zařadit žáka do školní skupiny i dodatečně, ale nesmí být překročen maximální počet žáků ve skupině a musí být jinak dodržena neměnnost složení skupin.

Vzhledem k příznivému vývoji epidemiologické situace a postupnému uvolňování opatření je nyní již možné za dodržování aktuálních mimořádných opatření (zejm. platných pravidel pro nošení roušek) chodit se žáky mimo areál školy. O pohybu mimo areál školy by ale měli být informováni zákonní zástupci žáků. Je vhodné minimalizovat kontakt s jinými osobami a chodit pouze na bezpečná místa, tedy typicky místa, kde se nepohybuje příliš mnoho osob a je tedy minimální riziko přenosu viru.

Vícedenní akce jsou zakázané (například školy v přírodě, vícedenní výlety, apod.).

Na  základě úprav od 29. 5. 2020, s dodržením bezpečnostních pravidel, budou žáci školy chodit i mimo areál školy (vycházky, výuka v areálu Hejtmánkovo,..)

28. 5. 2020

Mgr. Hana Plachá, ředitelka školy