Aktuální pravidla pro provoz ZŠ i MŠ od 1. září 2020

Více zde

1. Vstup do budovy základní i mateřské školy je pro všechny cizí účastníky včetně rodičů povolen pouze s rouškou.

2. Nebude vyžadováno prohlášení o bezinfekčnosti.

3. U chronicky nemocných dětí či alergiků s přetrvávajícími příznaky jako je rýma a kašel, potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost, že se nejedná o infekční onemocnění. Potrzení odevzdávají děti třídnímu učiteli co nejdříve.

4. Rodič neposílá do školy/školky dítě s příznaky infekčního onemocnění (pokud se dítě už ráno necítí dobře, mělo by zůstat v každém případě doma!!!).

5. V případě podezření na výskyt infekčního onemocnění (nejen covid-19) u dítěte, škola/školka kontaktuje zákonného zástupce. Ten má povinnost si dítě v co nejkratší čase vyzvednout (prosíme rodiče o telefonickou dostupnost sebe, případně jiného rodinného příslušníka).

6. V případě, že si rodiče vyzvedávají děti podle bodu 5, kontaktují dětského lékaře, aby rozhodl o dalším postupu.

7. Při vstupu do školy je dětem změřena teplota.

8. Děti si po vstupu do školy důkladně umyjí ruce mýdlem, popř. provedou desinfekci rukou a následně dodržují hygienu rukou po celou dobu pobytu ve škole/školce.

9. V případě výskytu onemocnění COVID 19, škola/školka informuje rodiče o opatřeních ze strany KHS.

10. Škola/školka není sama povinna KHS kontaktovat.

11. Pokud je z důvodu karantény nebo mimořádných opatření znemožněna přítomnost více než poloviny žáků/dětí třídy, poskytuje škola vzdělávání distančním způsobem (v případě MŠ u dětí, pro které předškolní vzdělávání povinné).

12. O způsobu distanční výuky a způsobech jejího hodnocení škola/školka informuje zákonné zástupce.

13. Škola/školka v rámci distančního vzdělávání individuálně přistupuje k materiálním možnostem dětí.

14. Distanční výuka je uzákoněna, tedy je povinná!

15. Provoz školní jídelny bude probíhat s dodržováním doporučených hygienických pravidel (odchod na oběd bude probíhat standardně dle rozvrhu).

16. Provoz školní družiny bude probíhat bez omezení.

17. Škola/školka se bude řídit aktuálními epidemiologickými opatřeními a nařízením vlády.

18. Veškeré aktuální informace a změny budou zveřejňovány na webu školy.

Datum vložení: 31. 8. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2021 21:50