Informace rodičům

Provoz MŠ: 7:00 - 16:00 hodin

Příchod dětí do 8:30 hodin, v 8:00 se budova zamyká (z bezpečnostních důvodů), potom zvonit!

Vyzvedávání dětí po obědě od 12:20 – 12:30, odpoledne od 14:30 hodin.

V 16:00 se budova zamyká!

Co dítě potřebuje do MŠ:

Oblečení do třídy: papuče s pevnou patou, tepláky, triko, příp. zástěrku (na výtvarnou činnost).

Náhradní oblečení: včetně spodního prádla, ponožek, punčocháčů. Vše uložené v tašce na značce dítěte.

Jiné oblečení na pobyt venku: podle ročního období – tepláky, vhodnou sportovní obuv, pokrývku na hlavu, v zimě palčáky, v případě deště nepromokavou obuv a pláštěnku.

Na spaní: pyžamo (malý plyšák na spaní, zůstane v MŠ).

Všechny věci musí být podepsané i pyžamo!

Přinést co nejdříve:

• umělohmotný hrnek na čaj – podepsaný nesmývatelnou fixou
  • kopii kartičky zdravotní pojišťovny (platí pro nově přijaté děti)
  • gumovou podložku na lehátko

Během školního roku jsou rodiče povinni prát ručníky, prostěradla, povlečení a peřinky. Při praní zkontrolovat chybějící knoflíky, u ručníků poutka a v případě potřeby přišít.

Potřeby pro děti přineste ve druhé polovině září
(všechny věci společně v  tašce se jménem dítěte):

• 12ks toaletního papíru
  • 20ks papírových kapesníků
  • 2 role kuchyňských utěrek
  • 60,- Kč na nákup tekutého mýdla (vybírají učitelky MŠ).

Úplata za vzdělávání

Předškoláci – nárok bezplatného vzdělávání po dobu 12. měsíců.

Celodenní pobyt 250,- Kč.

Úhrada: převodem.

Stravování – odhlašování, přihlašování:

Obědy je nutné  odhlásit vždy do 8.00 hodin předchozího dne, stejně tak i přihlásit k nástupu např. po nemoci, dovolené. Odhlašovat   můžete osobně, telefonicky nebo do odhlašovacího listu.

Obědy do jídlonosiče si můžete vyzvednout v době mezi 11:00 - 11:30 hodin pouze první den nepřítomnosti dítěte. Mimo stanovený čas není možné oběd vyzvednout z hygienických důvodů.

Platba převodem.

Veškeré informace jsou umístěny na nástěnce jídelny (chodba MŠ).

Program výchovné práce:

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Název programu „OBJEVUJEME SVĚT KOLEM NÁS“. Je umístěn ve stojanu na chodbě.

Konzultační hodiny pro rodiče (budou probíhat každou 1.středu v měsíci, vždy po telefonické domluvě).

Důležité:

Rodiče jsou povinni předávat dítě učitelce ve třídě a jsou odpovědni za to, že je předávají zdravé!!!

Děti, které jsou silně nachlazené, mají infekční rýmu nebo kašel do MŠ nepatří!

Mateřská škola je vzdělávací zařízení. Buďte ohleduplní vůči ostatním dětem i personálu v MŠ!

Hračky do MŠ děti zpravidla nenosí. K tomu je určen „Hračkový den“, kdy si děti mohou přinést svoji oblíbenou hračku.

Cenné věci (hodinky, řetízky apod.) do školky nepatří. Učitelky nenesou zodpovědnost za ztrátu, zcizení nebo poškození.

Veškeré informace budou na nástěnkách v šatně MŠ, na chodbě a internetových stránkách www.zsherspice.cz

Telefon do školky: 731 501 377

Učitelky MŠ: