Informace rodičům

Školní řád 2018-2019

Omluvenka

Informace o zpracování osobních údajů ve škole

Informace pro rodiče na školní rok 2018 - 2019

Provoz MŠ: 6:45 – 16:00 hodin.

Příchod dětí do 8.30 hodin, v 8.00 se budova zamyká (z bezpečnostních důvodů), potom zvonit!

Vyzvedávání dětí po obědě od 12:20 – 12:30 hodin

odpoledne od 14:30 hodin

V 16:00 hodin se budova zamyká! Rodiče i děti jsou povinni opustit budovu.

Co dítě potřebuje do MŠ:

Oblečení do třídy: papuče s pevnou patou, tepláky, triko, příp. zástěrku (na výtvarnou činnost).

Náhradní oblečení: včetně spodního prádla, ponožek, punčocháčů. Vše uložené v tašce na značce dítěte, ne v batohu pro nedostatek místa.

Jiné oblečení na pobyt venku: podle ročního období – tepláky, vhodnou sportovní obuv, pokrývku na hlavu, v zimě palčáky, v případě deště nepromokavou obuv a pláštěnku.

Na spaní: pyžamo (malý plyšák na spaní, zůstane v MŠ).

Všechny věci musí být podepsané i pyžamo! Zaměstnanci školy neznají měnící se šatník dětí a nenesou za věci dětí zodpovědnost.

Přinést co nejdříve:

• umělohmotný hrnek na čaj – podepsaný nesmývatelnou fixou
  • gumovou podložku na lehátko

Během školního roku jsou rodiče povinni prát ručníky, prostěradla, povlečení a peřinky. Při praní zkontrolovat chybějící knoflíky, u ručníků poutka a v případě potřeby přišít.

Z provozních důvodů noste potřeby pro děti až od pondělí 17. září (všechny věci společně v tašce se jménem).

12ks toaletního papíru

papírové kapesníky v krabici (mininálně 4 krabice po 100 kusech, třívrstvé)

60,- Kč na nákup tekutého mýdla (vybírají učitelky ve třídě MŠ).

Úplata za vzdělávání (školné):

Předškoláci – nárok bezplatného vzdělávání po dobu 12. měsíců.

Celodenní pobyt 250,-Kč.

Úhrada: převodem měsíčně do 15-tého dne příslušného měsíce nebo celoročně.

Platba akcí v MŠ (nevztahuje se na akce pořádané mimo školku):

Uskuteční se jednorázově na celý školní rok 800,-Kč v hotovosti během prvního říjnového týdne (od 1.10. - 5.10.).  Pokud máte ve školce děti dvě, můžete uhradit částku v říjnu a v únoru. Vybírají učitelky ve třídách.

Stravování:

Stravu dítěte je nutné odhlásit den předem vždy do 8:00 hodin, stejně tak i přihlásit k nástupu do školky např. po nemoci, dovolené. Odhlašovat můžete telefonicky nebo do odhlašovacího listu.

Obědy do jídlonosiče si můžete vyzvednout v době mezi 11:00 – 11:30hodin, pouze první den nepřítomnosti dítěte. Mimo stanovený čas není možné oběd vyzvednout z hygienických důvodů.

Platba převodem. Veškeré informace jsou umístěny na nástěnce jídelny (chodba MŠ).

Program výchovné práce:

Pracujeme podle  zpracovaného Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Název programu „OBJEVUJEME SVĚT KOLEM NÁS“. Je umístěn ve stojanu na chodbě.

Konzultační hodiny pro rodiče (budou probíhat každou 1. středu v měsíci, vždy po telefonické domluvě) nebo kdykoliv dle potřeby a domluvy.

Důležité:

Rodiče jsou povinni předávat dítě učitelce ve třídě a jsou odpovědni za to, že je předávají zdravé!!!

Děti, které jsou silně nachlazené, mají infekční rýmu nebo kašel, do MŠ nepatří!

Mateřská škola je vzdělávací zařízení. Buďte ohleduplní vůči ostatním dětem i personálu v MŠ!

Hračky do MŠ děti zpravidla nenosí. K tomu je určen „Hračkový den“, kdy si děti mohou přinést svoji oblíbenou hračku.

Cenné věci (hodinky, řetízky, sluneční brýle i hračky přinesené z domova apod.) do školky nepatří. Učitelky nenesou zodpovědnost za ztrátu, zcizení nebo poškození.

Rodiče jsou povinni nahlásit jakékoliv změny v evidenčním listě dítěte (telefonní číslo).

Veškeré informace budou na nástěnkách v šatně, na chodbě a internetových stránkách   www.zsherspice.cz

Sledujte pravidelně nástěnky!

Telefon do školky: 731 501 377

Učitelky MŠ: vedoucí učitelka: Bc. Jana Tesaříková

Bc. Jitka Kopecká

Růžena Kyselková

asistentka: Lucie  Horychová

Mateřská škola Heršpice oznamuje,

že se ve čtvrtek 30. srpna 2018 v 16:30 hodin uskuteční informační schůzka pro rodiče přihlášených dětí.

Je určena pouze rodičům, přijďte prosím bez dětí.